26 липня в університеті відбулася зустріч представників університету з директором Департаменту агропромислового розвитку Львівської облдержадміністрації Наталією Хмиз та французькою делегацією на чолі з радником  питань сільського господарства Посольства Франції в Україні Ніколя Переном. Зустріч присвячена початку реалізації нового проекту на території області.

 Радник з питань сільського господарства Посольства Франції в Україні Ніколя Перен наголосив на важливості співпраці при реалізації проекту “Підвищення інформованості та оцінка потенціалу валоризації високоякісних харчових продуктів у Львівській області” з освітніми закладами, зокрема з нашим університетом. 

Проект передбачає оцінку потенціалу традиційних харчових продуктів на території області та налагодження системи поширення інформації про них. Важливий напрям діяльності проекту передбачає допомогу малим фермерським господарствам регіону у  розвитку виробництва фермерів та організації сучасної системи  реалізації своєї продукції.

Директор Департаменту агропромислового розвитку Львівської обласної державної адміністрації Наталія Хмиз звернула увагу на потребу залучення галузевих освітніх установ при реалізації зазначеного проекту на теренах області, спеціалістів і викладачів, що дозволить забезпечити синергію розвитку та підвищить конкурентоспроможність товаровиробників регіону.   

Проректор з наукової роботи університету Олег Федець наголосив на важливості  подальшого посилення співпраці з французькою стороною  з урахуванням інтеграції національної системи аграрної освіти з європейською.

Керівник проекту Ажель Постоль коротко розповіла про європейську модель співпраці з виробниками автентичної продукції та рецептами, які передавились із покоління в покоління. Зазначимо, що даному напряму розвитку виробників в країнах ЄС, зокрема у Франції, приділяється дуже важлива увага. 

Ажель Постоль зазначила, що реалізація проекту передбачає наступні три етапи: детальне вивчення потенційних харчових продуктів, семінари для учасників; вибір продуктів та рецептів; інформування та поширення досвіду на інші регіони України. 

Завідувач кафедри економіки підприємства, інновацій та дорадництва в АПК імені І.В. Поповича Павло Музика представив французькій стороні напрями наукової роботи кафедри і запропонував посилити двосторонню співпрацю, зокрема за напрямом підготовки експертів-дорадників.

В межах зустрічі досягнуто також домовленість про проведення при сприянні французької сторони на базі університету наприкінці вересня 2016 року  Міжнародної науково-практичної конференції “Роль і місце Аграрних палат у розвитку сільських територій. Європейський досвід”.   

 

load page 0.044848 second, load CPU 0