24 квітня 2014 р. в музеї народної архітектури і побуту “Шевченківський гай” відбулося навчально-виховне заняття на тему “Сакральне мистецтво” для студентів 1 курсу факультету економіки та менеджменту Львівського національного університету ветеринарної медицини та біотехнологій імені С.З. Гжицького за участю доцента кафедри філософії Огірка О.В. 

Студенти довідалися, що на території музею знаходяться: шедевр народної архітектури, пам’ятка національного і європейського значення – дерев’яна церква Премудрості Божої з 1763 р. з села Кривки Турківського району, церква з с. Тисовець, Сколівського району з 1863 р.,  церква Святої Трійці з 1774 р., перенесена у музей з місцевості Клокучка, а також церква Св. Ольги та Володимира, копія лемківської церкви з 1831 р. з с. Котань (Польща). Завдяки клопотанням і на кошти митрополита Андрея Шептицького в 1930 р. церкву з с. Кривки із трьома стрункими мальовничими вежами, збудовану в бойківському стилі, під наглядом та керівництвом мистецтвознавця Михайла Драгана було розібрано, перевезено й зібрано у Львові як церкву для потреб монастиря оо. Студитів. 

З цікавістю оглянули сакральне (священне) мистецтво Церкви. Особливо вразило студентів старовинний іконостас церкви Премудрості Божої  (давніше носила назву св. Миколая), який у четвертому найвищому ряді містить 16 пророків. Третій ряд іконостасу – 12 апостолів, а посередині – Христос Пантократор (Вседержитель). Другий ряд іконостасу містить образ Тайної Вечері, а також ікони 12 літургійних свят року. Перший ряд іконостасу містить ікони ангелів, на царських вратах зображена ікона Благовіщення, а центральними іконами є ікони Діви Марії (зліва від царських врат) та Ісуса Христа (справа). Поруч з іконою Ісуса Христа зображено ікону храмового празника, а поруч з іконою Діви Марії є ікона святого Миколая. Царські врата храму цілий світлий тиждень не зачиняються на знак того, що Ісус Христос назавжди відкрив нам врата Небесного Царства. 

Студенів вразила великодня виставка вишитих ікон Ірини Івасенко та експозиція писанок різних етнографічних регіонів України.  

 

 

 

load page 0.059148 second, load CPU 0.38