Студент – це такий тип людей, які вчаться, вчаться і вчаться, а також відпочивають та відпочивають. І на все це часу в них начебто вистачає, а от грошей – не завжди. Постає питання: «Що ж робити?». Якщо Ви студент-заочник, то, у принципі, знайти роботу не проблема. А от якщо Ви студент-очник , то і навчання кидати не хочеться і на відпочинок грошей заробити хочеться. Відповідь одна – треба якось крутитися. 

Отже, ви вступили до вишу. Освіта – середня, знань прикладних – обмаль, що таке роботодавець, чули від батьків і старших товаришів. Що робити? 

1. Запитуємо в знайомих, чи потрібні кому-небудь помічники в їхні фірми? Пропонуємо їм свій вечірній вільний час, готовність до будь-якої роботи й працьовитість. Нікому не потрібні? Не впадаємо у відчай! Заходимо в улюблений Інтернет і починаємо підбирати й вибирати. 

2. Складаємо резюме. Інтернет перенасичений різного роду сайтами із пропозиціями про роботу й, звичайно ж, усі хочуть бачити Ваше резюме. Що ж там написати? Правду й тільки правду! Ви – студент, учитеся там-то, умієте це, знаєте те. Описуєте чесно всі заслуги перед школою, інститутом, не забуваєте вказати, наскільки Ви просунуті в знаннях комп'ютера (Microsoft Word, Excel і т.п.). 

 3. Не соромлячись, публікуємо й розсилаємо резюме. Рекрутингові агентства не дрімають, і тому ваше резюме обов'язково знайде відгук. 

 4. Вибагливо оцінюємо свої можливості й пропозиції, що надійшли. Пропонувати будуть швидше за все просту, але малоприємну роботу: розклеювачі оголошень, промоутери, кур'єри. Тверезо зважуємо всі «за» і «проти». Така робота – легка, спеціальних знань не вимагає, оплата може бути прямо відразу при виконанні завдання. У той же час, фізично «вимотувати» ця робота буде дуже швидко (сил на гулянки буде залишатися мало), виробничий стаж у переважній більшості випадків не почнеться, усяких соціальних пільг чекати теж не варто. 

 5. Дивимося на перспективу. Якщо Ви не просто студент, а студент амбіційний, що дивиться в майбутнє, то, напевно, Ви розумієте, що якщо по закінченні вишу у Вас буде трудова книжка з гарними записами про місця «бойової слави», то й платити Вам будуть більше, ніж ровесникам і кар'єрні сходи будуть вище. Тому… 

 6. Замислюємося. Замислюємося про те, у якій трудовій сфері Ви себе хочете бачити в майбутньому, яких знань Вам не вистачає, щоб туди потрапити прямо зараз, чим може допомогти інститут при працевлаштуванні. 

load page 0.052233 second, load CPU 0.02